CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Nominačky MS: rychloanalýza longu
 
26.06.2015 | zobrazení 3510
Po mužském middlu přichází na řadu rychlorozbor ženské klasiky. Ta se odehrávala v duchu souboje o vítězství mezi Vendulou Horčičkovou a Danou Šafkou Brožkovou. Za nimi pak zuřil boj o třetí místo, ve kterém byly Juřeníková, Kosová, Poklopová, Indráková a Knapová. Upozornění: Opět analýza proběhla od stolu.

Start – 1



Na úvod postup jevící se složitě, ale jelikož je celý z kopce, stačí sebrat odvahu a jít na směr přímo skrz hustník. Kabáthová vyráží do klasiky sprintovým tempem a na jedničce je skoro o půl minuty první. Příliš respektu projevuje obíhačkou Müllerová a tříminutovou chybu, která hned na úvod znamená konec všem nadějím, předvádí Chromá.

1 – 2



Opět se nevyplatí nic obíhat – tedy snad kromě hustníku těsně před kontrolou. Lampion je poměrně nahoře a vrstevnice, kterým se kličkou zleva zdánlivě vyhnete, stejně naberete. Navíc tam pohyb ztěžuje kamenné pole. Extrémní varianta Müllerové je opět dlouhá.

2 – 3



Není co řešit. Jiné než přímá cesta nepřinášejí žádnou výhodu. Topinková si neohlídává směr a ztrácí minutu.

3 – 4



Dvě různé stopy přinášejí podobné časy. Knapová (zprava) i Šafka Brožková (zleva) dosahují podobných časů. Jakobová si chce pomoct cestou, ale kromě zbytečných metrů navíc nabírá i ztrátu při nepřesné dohledávce.

4 – 5



Jako jediná jde k pětce z údolí Omová a získává tím na ostatní půl minuty. Vrstevnicově to vychází úplně stejně, ale na metry to je kratší. Dle kategorie kluků byla konkurenceschopná i varianta zleva – ale s traverzem ke kontrole svahem se skalami.

5 – 6



Omová přichází více než minutovou chybou o krátké vedení v závodě. Sice správně vyrazila přímo skrz hustník (jako držitelky tří nejlepších časů), ale neudržela v závěrečné části směr a stočila se hodně doleva. Na rozdíl od hodně ztrátových postupů zprava nebylo špatné volit jistou levou variantu s využitím cestičky.

6 – 7



Jednoduchý, za to hodně fyzický postup vyhrává Sklenářová, která na něm nahání Horčičkovou, která ji doběhla o interval.

7 – 8



První delší postup s volbou. Jako kritické se jeví chytit průsek, který vede skrz hustník, pak se probít na cestu a ke kontrole přiběhnout po dalším průseku skrz hustník. Přesně tak realizovala postup Šafka Brožková. Horčičková jde závěrečnou část přímo a neztrácí tím. Na cestovce zleva jsou potřeba hodně rychlé nohy. Kosová je má (zaostává jen 15 vteřin), Juřeníková ztrácí.

8 – 9



Na krátkém nepřehledném postupu se vyplatí držet výšku a pohlídat si hřeben, za kterým je kontrola. Knapová a Jakobová jdou moc vysoko a terénní vlnu míjí. Horčičková jde zase příliš nízko v kamenech a ztrácí skoro 40 vteřin a průběžné vedení. Do čela jde Šafka Brožková.

9 – 10



Na druhém dlouhém postupu je klíčový přeběh hřebene. Je potřeba se přes něj dostat tak, aby člověk zbytečně nestoupal (jako Jakobová, která vylezla až nahoru), ale zároveň příliš nekopírovat jeho dlouhý profil (Topinková, Kabáthová). V druhé části je o něco málo rychlejší na první pohled dlouhá obíhačka po cestě. Na postupu přímo klade terén – i když se to z mapy nemusí zdát – poměrně odpor.

10 – 11



Kontrola, kterou je potřeba si hodně pohlídat. Udělat tu chybu na dohledávce, jako se to podařilo Kosové, Poklopové a Omové, není vůbec těžké.

11 – 12



Postup s mnoha variantami toho samého. Tady se toho nedá moc vymyslet a hlavní úkol zní: Mít pod kontrolou dohledávku. Což se příliš nepovedlo Juřeníkové.

12 – 15



Smyčka, kde se toho příliš neděje.

15 – 16



Jako nejrychlejší se ukazuje cestovka zleva. Ale ani blíže u čáry Šafka Brožkové (sbíhá údolím) a Kosové (jde po vršku cestou v hustníku) nejsou úplně ztrátové. Naopak Topinková, která jde nejvíc zleva, dostává dvě minuty.

16 – 17



Po kalupu z kopce je potřeba se srovnat v hustníku a pohlídat si dohledávku světlinky. To se nedaří Sklenářové či Omové.

17 – 18



Dvouminutová chyba stojí Šafka Brožkovou první místo a přímou nominaci na MS. Bažinu překonává moc brzo a zasekává se v hustníku. Do čela se vrací Horčičková.

18 – 19



Tady není, co řešit. Stačí hlídat směr a zkontrolovat si polohu při překonávání vedení.

19 – 20



Zdolávat po 80 minutách sedm kolmých vrstevnic bolí. Ale je to rychlejší, než je obíhat. Knapová, která od kontroly odbíhá doprava na průsek, zde kvůli minutové ztrátě přichází o šanci bojovat o třetí místo a propadá se až na sedmé.

/Zhaly

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Pomalé a rychlé uhlohydráty
Některé uhlohydráty se štěpí rychleji než jiné. Rychlé uhlohydráty způsobují větší výkyvy hladiny krevního cukru než ty pomalé. Obecně by se měly konzumovat před závodem ty pomalé a po závodě ty rychlé. Příklady - pomalé: fazole, čočka, těstoviny, tmavý chléb, mléčné výrobky, jablko, banán, džus. Rychlé: vařená rýže, kornfleky, bílý chléb, vločková kaše, brambory.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN