CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Kauč o MS: Spousta lidí se přiblížila svému maximu
 
11.08.2015 | zobrazení 3713
Mistrovství světa ve Skotsku je za námi, a tak je na čase se za ním trochu ohlédnout. Lufthansa nám dala příležitost ve Frankfurtu, když jsme hodinu čekali v letadle, až nás pustí do vzduchu. A to byla ideální příležitost vyzpovídat kouče českého mančaftu Radka Novotného.

Jaký výsledek ti udělal největší radost?
Asi nejvíc jsme spokojený se štafetovým dnem, protože kluci byli ve hře o medaile, a to je vždy potěšitelný. A snad se hoši neurazí, když řeknu, že ještě větší radost jsem měl z výkonu holek, který mě ale na druhou stranu vůbec nepřekvapil. Přesně jsem si myslel, že to takhle dopadne. Tentokrát nám i to štěstíčko šlo naproti vzhledem k té smolné diskvalifikaci Ruska a je z toho úplně nádherný výsledek, který snad holky motivuje i do následujících let.Jak hodnotíš další závody?
S částí před štafetami můžeme být asi navýsost spokojení. Bylo tam několik výsledků, které jsme možná nečekali, ale jsou naprosto zasloužené. Mě hlavně těší, že se spousta lidí přiblížila svému výkonnostnímu maximu. A když to maximum nedá na medaile, tak se holt musíme snažit, abychom se ještě zlepšili. Hlavní je, že mnozí dokázali předvést to, na co mají.
Našlo by se něco, co tě zklamalo?
Trochu to 10. místo sprintové štafety, protože tam jsme si papírově věřili na víc. Ale realisticky jsme zatím neměli na medaile, i když náš potenciál se zlepšuje a věřím, že na ně během dvou tří let mít můžeme.
Hodně smíšené pocity panovaly po middlu, že?
Ano, ten nám přinesl radost i rozpaky. Bezesporu a bez jakýchkoliv kdyby výborný výkon Jany. A také skvělé umístění kluků, ale jak oni, tak já cítíme, že tenhle výsledek je nezasloužený. Bohužel za současných okolností v mezinárodním orienťáku je však nutný.
A jak hodnotíš závěrečnou klasiku?
Perfektní výkon Šédi, průměrné výkony ostatních. Ale hlavně to z mého pohledu vedoucího týmu trochu zastínila diskvalifikace Beta, která nám může zkomplikovat situaci v následujících letech. Je to jen důkaz toho, jak je stávající systém přidělování míst na MS křehký.
Můžeš vysvětlit, v čem je problém? Proč nám jedna neoražená kontrola, o které Bet tvrdí, že na ni byl, může tak uškodit?
Jde o to, že abychom se udrželi mezi nejlepšími osmi státy světa, které mohou nominovat tři lidi, tak je potřeba v každém lesním závodě na MS poměrně výrazně bodovat. Jestliže Bet běžel na 29. místo, pak je to vzhledem k tomu, že se boduje do šedesátky, ještě poměrně dost bodů. Proto nám tahle ztráta v poměrně vyrovnaném souboji s týmy mezi šestým a osmým místem může v součtu s příštím rokem – protože vždy se sčítají dva roky – chybět. Může tak nastat situace, kdy budeme moct v mužích nominovat na tratě MS jen dva lidi.
Máš už za sebou mnoho šampionátů. Jak se ti tenhle skotský líbil?
Musím říct, že tohle mistrovství světa mě celkově potěšilo. S ostatními trenéry jsme se shodli, že mimo finále sprintu tady byly nadprůměrné tratě. Bylo to terénově pestré, tratě byly skvěle postavené, výbornou vychytávkou byla farsta na štafetách. A když jsem přijel na start klasiky a viděl ten terén v reálu, tak si myslím, že to byla za posledních 15 let nejlepší kombinace terénu a tratě. Jednoznačně. Takhle kdyby to bylo, tak bychom byli jako závodníci jednoznačně spokojení.

/Zhaly
Foto: Kade.cz

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Speciální silový trénink
Má přispět k dalšímu rozvoji běžeckých schopností. Provádí se explozivním způsobem s těžkou zátěží v málo opakováních. Cílem není nárůst svalové hmoty, ale aktivace nervových kanálů. (Má se zařazovat minimálně 8 hodin po běžeckém tréninku.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN