CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Alpské finále SP: Boj (nejen) s nadmořskou výškou
 
30.09.2015 | zobrazení 2388
Ještě než pokryje sjezdovky ve švýcarském středisku Arosa sníh, a že to nebude dlouho trvat, dostanou příležitost místní svahy okusit nejlepší orientační běžci. A to samozřejmě nejen v pohybu směrem dolů. Kulisami pro letošní finále Světového poháru budou od pátku do neděle vrcholy nad údolím Schanfigg.

Na jedenáctičlennou českou ekipu nečeká jen chladné horské počasí, které by se snad mělo obejít bez bílé nadílky, ale hlavně nezvyklý terén, který sahá až do výšky 2200 metrů nad mořem. „Pro nás je poměrně neobvyklý. Bude kopcovitý, ale hravý, a také hodně otevřený. Snad ho trochu omrkneme na modelovém tréninku,“ přibližuje podmínky v Arose reprezentační trenér Radek Novotný. Dobrou představu si lze udělat rovněž z předchozích map prostoru, které jsou plné lučin křižovaných lanovkami a hlavně samá vrstevnice.

Na programu čtvrtého kola letošního svěťáku budou tři závody – páteční klasická trať, sobotní middle a nedělní smíšené sprintové štafety. Čeští běžci do soubojů o vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru už zasáhnout nemohou, a tak budou sledovat jiné cíle. „Kromě bodů do SP a ještě o něco cennějších bodů do světového rankingu se chceme pokusit o nějaký pozitivní počin ve smyslu dalšího kariérního růstu, ať už ve formě parádního výsledku, plně kontrolovaného výkonu, a nebo jen dílčích úspěchů na částech tratě,“ vyjmenovává kouč Novotný úkoly pro český tým, který z velké části jede do Švýcarska sbírat zkušenosti. Navíc sezona byla dlouhá a fyzické i psychické síly se v jejím úplném závěru nehledají snadno.

Pořadatelé ze závodu slibují televizní i GPS přenos. Obojí by mělo být k vidění ZDE. Začínáme v pátek ve 12:15 klasikou...

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Rozcvičením k vyššímu výkonu i proti zranění
Rozcvička připravuje tělo na intenzivní námahu. Zahřeje organismus - lépe se transportuje kyslík i nervové signály. Např. klusání 5-10 min, svalová rozcvička, cvičení na zvýšení pulsu a na závěr stupňovaně 4x 60m. Protažení před startem je důležité (zlepšuje zapojení svalových vláken do pohybu), provádí se s kratšími výdržemi (cca 10-15s). Patří sem i koncentrace a mentální příprava před startem. Má vliv jak na výkon tak na prevenci zranění.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN