CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Pro zkušenosti do maďarské puszty
 
20.11.2015 | zobrazení 2883
Úvodní sraz juniorského týmu pro rok 2016 byl oproti předchozím rokům trochu netradiční. Prodloužil se ze dvou dnů na čtyři, kdy jsme využili svátečního úterý a vyrazili na teplý jih Maďarska.

První dva dny akce obstarala účast na komorních dvoudenních závodech Juniper open, které nabídly tratě v rovinatém terénu písečných dun s částí v otevřeném prostoru porostlém jalovcem. Tyto jalovcové části představovaly nejnáročnější prvek v obou závodech a to jak z mapového hlediska, tak z hlediska psychické odolnosti, jak se s tímto nepříjemným keřem vypořádat. Řada našich závodníků zvolila správnou taktiku již první den a ti, kteří až tak úspěšní nebyli, si spravili náladu hned v neděli. Úspěch slavilo (tak jako kdekoliv jinde!) důsledné používání buzoly, čtení terénních pozitivních i negativních tvarů, na dlouhých postupech náběhy do prostorů čistého lesa, jehož rozhraní bylo z dáli viditelné a na těch kratších a středních se toho prostě nebát a jít přímo s otevřeným hledím a hledáním prostupných míst mezi keři a přesně se domapovat ke kontrole.

Po celkovém zúčtování si pro sebe rozdělili naši junioři stupně vítězů v pořadí 1. Šimon Navrátil, 2. Štěpán Mudrák a 3. Vojta Netuka. Juniorkám přibyla konkurence v podobě nejlepších maďarských dorostenek, a tak se musely po oba dny sklonit před Zsófií Sárközy, na 2. místě skončila Terka Čechová a na 3. Terka Janošíková.

web závodů s výsledky

Premiéru si na juniorské akci odbyla také GPS sada, kterou jsme na závodech použili a která nám zase o něco více ulehčí analyzovat jednotlivé tréninky či závody.

mapa s postupy E1 juniorky
mapa s postupy E1 junioři
mapa s postupy E2 juniorky
mapa s postupy E2 junioři

Po skončení závodů přišla na řadu také regenerační část úvodního srazu, kdy jsme zavítali do termálů v blízkosti našeho ubytování.

Během zbylých dvou dnů jsme absolvovali celkem 3 tréninky. V pondělí housenku ve volném tempu a bezprostředně na to navazoval skorelauf dvojic, kdy si dvojice měla mezi sebe rozdělit kontroly tak, aby se v nejoptimálnějším případě ve stejný čas sešla v cíli. Na tento trénink nás doplnil Josef Podmolík, který v oblasti pobýval a mohl tak zaskočit za stonající Terku Novákovou.

mapa housenka

mapa skorelauf
výsledky skorelauf

Na úterý pak byla připravena novinka, která bude v různých obměnách doprovázet v příští sezóně většinu soustředění JRD. Nejdříve svěřenci absolvovali standardní krátkou trať ve svižném tempu se snahou o bezchybný výkon a po doběhnutí do cíle pokračovali na cca 3,8 km dlouhý okruh vedený po pískové cestě a částečně lehčím jen mírně zvlněným terénem. Všichni běželi se sporttesterem a měli se držet mírně nad hranicí aerobního prahu (pro určení těchto hodnot byly použity výsledky zátěžového testu všech účastníků). Cílem tréninku je, aby závodníci více získali pojem o tom, co je to střední tempo (v závislosti na podložce a terénním profilu), které je jedním ze základních rozvojových prvků pro výkon v OB a které by měli více zařazovat do svého tréninku.

mapa krátká trať juniorky
mapa krátká trať junioři

mezičasy (čas ze sběrky do cíle je včetně běžeckého okruhu)
výsledky (krátká trať a běžecký okruh zvlášť)

Za dlouhých večerů se ještě reprezentanti důkladně seznámili s plánem přípravy pro sezónu 2016, lehce jsme naťukli charakteristiku závodních prostorů pro příští JMS, připomněli si stěžejní body reprezentační smlouvy a kodexu reprezentanta, vysvětlili si, proč je občas dobré používat v tréninku sporttester a téměř se všemi proběhly osobní pohovory.

Na závěr pár poděkování těm, bez kterých by akce neproběhla tak hladce:

- Mácovi (M. Váňa TUR) za výpomoc při zajištění akce
- společnosti OlfinCar za vstřícné jednání při zapůjčení mikrobusu
- všem účastníkům za perfektní týmový přístup

Na další akci se těšíme na viděnou!
Košík a spol.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Naslouchej svému tělu
Umění efektivního tréninku je založené na úspěšném analyzování reakcí těla na zátěžové podněty. Nauč se vnímat sám sebe, fyzicky i psychicky. Pomůže ti to nejen v tréninku, ale i při závodě.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN