CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Slovinské předjaří
 
17.03.2016 | zobrazení 3080
Hubelj, Gradišče, Dutovlje, Vipava, Dutovlje, Lipica open, Dobravlje, Veliki Dol, Kraški pršut.

V úterý navečer jsme dorazili do některým již známé Postojné, kde jsme využili příjemného zázemí internátu místní lesnické školy.

Soustředění jsme ve středu dopoledne zahájili pěkně zostra 2 kolovým middlem na mapě Hubelj. První kolo bylo neměřené, rozkoukávací a výrazně jednodušší. Druhé naopak pořádnou výzvou s místy s extrémním kamenným polem, snad trochu imitující švýcarské podmínky.

mapa middle HD 1. kolo
3drerun middle H 2. kolo
3drerun middle D 2. kolo
mezičasy middle

Odpoledne jsme se vypravili na stejnou mapu, kdy jsme využili část otevřeného prostoru zvanou Gradišče. V plánu byl tempový běh s vloženými mapovými úseky, kdy cílem bylo držet stejné střední tempo na úrovni AP2, jak v běžecké, tak v mapové části, nebo se o to alespoň pokusit. Celý trénink bohužel znepříjemňoval silný vítr.

mapa tempo 1. kolo
mapa tempo 2. kolo
3drerun tempo
mezičasy tempoběh

Večer proběhla přednáška k očekávanému terénu klasické trati na letošním JMS, kterou zprostředkovaně doplnil svými postřehy a zkušenostmi Honza „Bet“ Procházka.

Ve čtvrtek dopoledne nás čekal trénink sudé liché a nachytávané dohromady poblíž Dutovlje. Tempo volné, čas nehrál žádnou roli a každý si mohl bez tlaku ověřit svojí orientační techniku.

celá trať D
celá trať H

Odpoledne se sprintovalo a sprintovalo se hodně. Připraveny byly 4 okruhy ve Vipavě o délce necelého 1 km vzdušně. Tempo se mělo ideálně s každým okruhem stupňovat, ale stále s upřednostněním plynulého průběhu celou tratí.

okruh A
okruh B
okruh C
okruh D
mezičasy sprintíky

Jednotlivé úseky nabízely řadu voleb a tak bylo večer o čem diskutovat.
Níže výsledek Sosákovy noční směny. U každé volby, kterou absolvoval větší počet závoďáků je uveřejněný nejlepší čas "kluci;holky".

okruh A_start-k3
okruh A_k3-k6
okruh A_k6-k8
okruh B_start-k4
okruh B_k4-k7
okruh B_k7-cíl
okruh C_start-k2
okruh C_k2-k6
okruh C_k7-cíl
okruh D_start-k2
okruh D_k2-k6
okruh D_k6-cíl

Pátek byl posledním tréninkovým dnem. Místo činu opět Dutovlje, ale z mapy zmizely cesty a hlavně kamenné zídky, a tak trénink dostal zcela jiný rozměr. Jeho cílem bylo si upevnit sebevědomí před víkendovým kláním a na některých postupech se dostat do závodního tempa.

3drerun noroads D
3drerun noroads H
mezičasy noroads

Odpoledne všichni využili k výklusu a regeneraci.

Víkendové etapy Lipice open nabídly nový prostor pro sobotní krátkou trať poblíž vesnice Dobravlje a evergreen Veliki Dol, kde se běžela nedělní klasika. Ani jedna z etap nepředstavovala zásadní problém v mapové technice a ten, kdo na sobě v uplynulých třech dnech pracoval, neměl problém. Sobotní tratě se vyhnuly ošklivým zeleným pasážím, a tak se v lese s dobrou průběžností a viditelností běhalo většinou přímo. Stejně tak v neděli, kdy se ale na některých delších postupech daly využít pěšiny. Zajímavou částí tratí byly i delší traverzy a kratší či střední postupy s dohledávkou v kamenitých závrtových partiích. Sobotní odpoledne závodníci využili k opětovnému proběhnutí krátké tratě se zaměřením se na místa, která jim při závodě dělala problémy nebo nebyla jasná.

3drerun E1 D
3drerun E1 H
3drerun E2 D
3drerun E2 H (už funkční) nebo tady

V celkovém hodnocení obou dnů obsadily naše juniorky v sestavě Tereza-Tereza-Tereza (Janošíková-Nováková-Čechová) všechna místa na stupních. Kluci sváděli urputné a vyrovnané boje, z nichž nejlépe dopadl celkově 2. Matouš Furst a 3. Honza "Hašlerka" Bendák. Za své celkové počínání jsme si navíc vysloužili Kraški pršut, který je pečlivě uskladněn a už se těší do Jeseníků :-).

stránky závodů
mezičasy závodů

Soustředění ve Slovinsku bylo jednou z nejdůležitějších letošních přípravných akcí. Kromě rozvoje mapové techniky, vyžadovalo i jinou techniku běhu v nerovném terénu s často kamenitou podložkou, což je pro letošní JMS žádoucí. Kromě lesních tréninků jsme navíc absolvovali sprintové okruhy v atraktivní lokalitě Vipavy.

Všem velké díky za hladký průběh celé akce, speciálně pak Jaku Piltaverovi za její zajištění na místě a panu řidičovi za bezpečnou jízdu především v místních klikatých uličkách.

fotky Tom Křivda
fotky juniorské rajče

Další akce nás čeká v druhé půli dubna v Jeseníkách. Rozpis bude co nevidět!
Košík a spol.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Statická nebo dynamická síla?
Obě. Kromě dynamické síly, tzn. síly kontrakce svalu, je pro běžce důležitá i statická síla, kdy svaly pasivně drží určité napětí. Týká se to hlavně svalů trupu, které zakrňují i díky počítačové kultuře - např. spodní vnitřní břicho, mezilopatkové svaly... Tyto partie je třeba trénovat speciálními cviky, jinak se vystavujeme možnosti přetížení některých tělesných partií.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN