CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Slovinské předjaří
 
17.03.2016 | zobrazení 2892
Hubelj, Gradišče, Dutovlje, Vipava, Dutovlje, Lipica open, Dobravlje, Veliki Dol, Kraški pršut.

V úterý navečer jsme dorazili do některým již známé Postojné, kde jsme využili příjemného zázemí internátu místní lesnické školy.

Soustředění jsme ve středu dopoledne zahájili pěkně zostra 2 kolovým middlem na mapě Hubelj. První kolo bylo neměřené, rozkoukávací a výrazně jednodušší. Druhé naopak pořádnou výzvou s místy s extrémním kamenným polem, snad trochu imitující švýcarské podmínky.

mapa middle HD 1. kolo
3drerun middle H 2. kolo
3drerun middle D 2. kolo
mezičasy middle

Odpoledne jsme se vypravili na stejnou mapu, kdy jsme využili část otevřeného prostoru zvanou Gradišče. V plánu byl tempový běh s vloženými mapovými úseky, kdy cílem bylo držet stejné střední tempo na úrovni AP2, jak v běžecké, tak v mapové části, nebo se o to alespoň pokusit. Celý trénink bohužel znepříjemňoval silný vítr.

mapa tempo 1. kolo
mapa tempo 2. kolo
3drerun tempo
mezičasy tempoběh

Večer proběhla přednáška k očekávanému terénu klasické trati na letošním JMS, kterou zprostředkovaně doplnil svými postřehy a zkušenostmi Honza „Bet“ Procházka.

Ve čtvrtek dopoledne nás čekal trénink sudé liché a nachytávané dohromady poblíž Dutovlje. Tempo volné, čas nehrál žádnou roli a každý si mohl bez tlaku ověřit svojí orientační techniku.

celá trať D
celá trať H

Odpoledne se sprintovalo a sprintovalo se hodně. Připraveny byly 4 okruhy ve Vipavě o délce necelého 1 km vzdušně. Tempo se mělo ideálně s každým okruhem stupňovat, ale stále s upřednostněním plynulého průběhu celou tratí.

okruh A
okruh B
okruh C
okruh D
mezičasy sprintíky

Jednotlivé úseky nabízely řadu voleb a tak bylo večer o čem diskutovat.
Níže výsledek Sosákovy noční směny. U každé volby, kterou absolvoval větší počet závoďáků je uveřejněný nejlepší čas "kluci;holky".

okruh A_start-k3
okruh A_k3-k6
okruh A_k6-k8
okruh B_start-k4
okruh B_k4-k7
okruh B_k7-cíl
okruh C_start-k2
okruh C_k2-k6
okruh C_k7-cíl
okruh D_start-k2
okruh D_k2-k6
okruh D_k6-cíl

Pátek byl posledním tréninkovým dnem. Místo činu opět Dutovlje, ale z mapy zmizely cesty a hlavně kamenné zídky, a tak trénink dostal zcela jiný rozměr. Jeho cílem bylo si upevnit sebevědomí před víkendovým kláním a na některých postupech se dostat do závodního tempa.

3drerun noroads D
3drerun noroads H
mezičasy noroads

Odpoledne všichni využili k výklusu a regeneraci.

Víkendové etapy Lipice open nabídly nový prostor pro sobotní krátkou trať poblíž vesnice Dobravlje a evergreen Veliki Dol, kde se běžela nedělní klasika. Ani jedna z etap nepředstavovala zásadní problém v mapové technice a ten, kdo na sobě v uplynulých třech dnech pracoval, neměl problém. Sobotní tratě se vyhnuly ošklivým zeleným pasážím, a tak se v lese s dobrou průběžností a viditelností běhalo většinou přímo. Stejně tak v neděli, kdy se ale na některých delších postupech daly využít pěšiny. Zajímavou částí tratí byly i delší traverzy a kratší či střední postupy s dohledávkou v kamenitých závrtových partiích. Sobotní odpoledne závodníci využili k opětovnému proběhnutí krátké tratě se zaměřením se na místa, která jim při závodě dělala problémy nebo nebyla jasná.

3drerun E1 D
3drerun E1 H
3drerun E2 D
3drerun E2 H (už funkční) nebo tady

V celkovém hodnocení obou dnů obsadily naše juniorky v sestavě Tereza-Tereza-Tereza (Janošíková-Nováková-Čechová) všechna místa na stupních. Kluci sváděli urputné a vyrovnané boje, z nichž nejlépe dopadl celkově 2. Matouš Furst a 3. Honza "Hašlerka" Bendák. Za své celkové počínání jsme si navíc vysloužili Kraški pršut, který je pečlivě uskladněn a už se těší do Jeseníků :-).

stránky závodů
mezičasy závodů

Soustředění ve Slovinsku bylo jednou z nejdůležitějších letošních přípravných akcí. Kromě rozvoje mapové techniky, vyžadovalo i jinou techniku běhu v nerovném terénu s často kamenitou podložkou, což je pro letošní JMS žádoucí. Kromě lesních tréninků jsme navíc absolvovali sprintové okruhy v atraktivní lokalitě Vipavy.

Všem velké díky za hladký průběh celé akce, speciálně pak Jaku Piltaverovi za její zajištění na místě a panu řidičovi za bezpečnou jízdu především v místních klikatých uličkách.

fotky Tom Křivda
fotky juniorské rajče

Další akce nás čeká v druhé půli dubna v Jeseníkách. Rozpis bude co nevidět!
Košík a spol.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
No shortcuts!
"Tvrdě trénuj. Na vrchol nevedou zkratky, jen krev, pot a slzy. Musíš umět překonat bolest. Vědomí, že to dokážeš, tě nesmírně posílí." (Kent Olsson)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN