CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominace pro srpnové MS ve Švédsku
 
21.06.2016 | zobrazení 6247
Tým je na papíře, před námi spousta letní práce. V kamenitém borůvčí na švédsko-norském pomezí se budeme urputně snažit obhájit naší aktuální solidní pozici v rámci světového orienťáku.

Nominační závody byly letos, bohužel, ovlivněné momentální zdravotní indispozicí několika silných hráčů (Kosová, Šedivý, Král), což značně snížilo jejich vypovídající hodnotu a při tvorbě nominace na to bylo nutné reagovat. Nominačky jsou ale jen jedním dílem z celého posuzovaného koláče – do hry samozřejmě vstupují i další významné faktory jako např. schopnost podat opravdu výrazný výkon na vrcholných světových závodech, běžecká kapacita nebo ve velmi vyrovnaných případech, v rozhodování o posledním místě nebo náhradnictví, i perspektiva.

rozhodnutí o nominaci pro MS 2016

Ženy zůstaly, bohužel, zatím letos individuálně výsledkově poněkud za svým potenciálem a tak jsme se při doplnění nominace pro sprint a long rozhodli ve vyrovnaných případech na nižší hladině výsledkotvornosti pro tentokrát přiklonit spíše na stranu už nominovaných závodnic a vytvořit tak kompaktnější tým, kde většina nominovaných dostane víc šancí uplatnit svou intenzivní prázdninovou přípravu.

Jan Petržela, jeden z úspěšných závodníků domácího ME, o start v lesních disciplinách na MS tentokrát neusiloval.

Všechny disciplíny MS máme pokryté závodníky, kteří jsou technicky schopní porvat se o špičková umístění i v daném typu terénu – největší výzvou bude adaptovat naší ekonomiku běhu a schopnost volby rychlé stopy v daných přírodních podmínkách. Plusem je, že většina z našich aktuálně zaujímá i kvalitní pozice v rámci světového rankingu, umožňující nasazení do výhodných pozdějších losovacích košů (individuální lesní závody už se běhají bez kvalifikace).

Pro většinu závodníků těsně za nominací tak bude prázdninovým vrcholem akademické MS v Maďarsku na přelomu července a srpna. AMS představuje skvělou možnost předvést špičkový, zapamatovatelný výkon, třeba i s medailovým puncem. (Nominace bude uzavřena příští týden po MČR na krátké trati.)

Nominovaným pro MS gratulujeme a všem přejeme produktivní léto!

/RN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Rychlostní schopnosti...
... se dají tréninkem nejméně ovlivnit. Důležitý je totiž zejména vrozený podíl tzv. rychlých a pomalých svalových vláken. Nejlepší sprinteři zaběhli svou první stovku v životě v průměru za 11,34 s.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN