CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominace pro srpnové MS ve Švédsku
 
21.06.2016 | zobrazení 5076
Tým je na papíře, před námi spousta letní práce. V kamenitém borůvčí na švédsko-norském pomezí se budeme urputně snažit obhájit naší aktuální solidní pozici v rámci světového orienťáku.

Nominační závody byly letos, bohužel, ovlivněné momentální zdravotní indispozicí několika silných hráčů (Kosová, Šedivý, Král), což značně snížilo jejich vypovídající hodnotu a při tvorbě nominace na to bylo nutné reagovat. Nominačky jsou ale jen jedním dílem z celého posuzovaného koláče – do hry samozřejmě vstupují i další významné faktory jako např. schopnost podat opravdu výrazný výkon na vrcholných světových závodech, běžecká kapacita nebo ve velmi vyrovnaných případech, v rozhodování o posledním místě nebo náhradnictví, i perspektiva.

rozhodnutí o nominaci pro MS 2016

Ženy zůstaly, bohužel, zatím letos individuálně výsledkově poněkud za svým potenciálem a tak jsme se při doplnění nominace pro sprint a long rozhodli ve vyrovnaných případech na nižší hladině výsledkotvornosti pro tentokrát přiklonit spíše na stranu už nominovaných závodnic a vytvořit tak kompaktnější tým, kde většina nominovaných dostane víc šancí uplatnit svou intenzivní prázdninovou přípravu.

Jan Petržela, jeden z úspěšných závodníků domácího ME, o start v lesních disciplinách na MS tentokrát neusiloval.

Všechny disciplíny MS máme pokryté závodníky, kteří jsou technicky schopní porvat se o špičková umístění i v daném typu terénu – největší výzvou bude adaptovat naší ekonomiku běhu a schopnost volby rychlé stopy v daných přírodních podmínkách. Plusem je, že většina z našich aktuálně zaujímá i kvalitní pozice v rámci světového rankingu, umožňující nasazení do výhodných pozdějších losovacích košů (individuální lesní závody už se běhají bez kvalifikace).

Pro většinu závodníků těsně za nominací tak bude prázdninovým vrcholem akademické MS v Maďarsku na přelomu července a srpna. AMS představuje skvělou možnost předvést špičkový, zapamatovatelný výkon, třeba i s medailovým puncem. (Nominace bude uzavřena příští týden po MČR na krátké trati.)

Nominovaným pro MS gratulujeme a všem přejeme produktivní léto!

/RN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
následující akce
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
dráhový test č. 2    2.6.
Praha - Děkanka  (JRD)
nominační krátká č. 2    3.6.
Řitka  (JRD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Vnitřní rozhovor
Metoda jak trénovat a udržet koncentraci v průběhu závodu. Když se na každé kontrole zeptáš sám sebe "Tak jak na další?", budeš si muset nějak odpovědět - stanovit taktiku, záchytný bod, prostě nelajdačit. Většina chyb na elitní úrovni vzniká z lajdáctví, z rychlosti na úkor práce s mapou.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN