CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Třiadvacet fází na cestě k MS
 
01.11.2016 | zobrazení 2250
Posezónní úklid vymetl na povrch ještě dlužnou rekapitulaci dvou letních přípravných kempů před MS. Pro pořádek. Protože už za tři roky se ve stejném terénu koná další MS - tentokrát za hranicí v Norsku...

PRVNÍ WOC KEMP, 2.-7.(14.) července

Základna na klubovně Iddefjordens SK na Kasenu, obklopeni lesem. Spolupráce s Francouzi. Při intenzivních fázích i pár extrémně zajímavých soupeřů pro porovnání.
Začátek několikatýdenní prázdninové práce. Bylo vidět, že je před námi ještě kus cesty – ani ne tak technicky, jako spíš v oblasti běžecké adaptace. V tréninku tady zvládneme evidentně méně než na pro nás běžné podložce.
I z toho důvodu byl kemp koncipovaný jako bloky tří fází následované volným půldnem, přestože se celkově jednalo jen o pět a půl dne a 9 fází.
[WOC kemp 1 – tréninkový program]
Vítaným bonusem byla přítomnost Kuby Marka, který se nejenom celou dobu staral o harmonizaci tělesných schránek, ale nechal promluvit i své kuchařské můzy.
Po organizovaném kempu byla připravená ještě možnost zůstat na Kasenu ještě další týden a dát si připravené tréninky spřátelených týmů (např. Fini) – většina toho využila.

1 – control picking Ranebo
Trať FRA. Sžívání se s terénem pro middle. Volné tempo.
[mapa]

2 – longshort Tveteskogen
Trať FRA. Sžívání se s terénem pro klasiku, volné tempo. Trénink kvůli specializaci připravený na desítce i patnáctce.
[mapa]

3 – middlové intervaly Strömstad Tjärndalen
Trať a organizace CZE. Nácvik závodní rutiny v prostoru nominaček middle. Tempo intenzivní. Muži 5 úseků, ženy 3 rychle a další podle chuti. Po tréninku Thierry pronesl: "Flags pretty low, exactly as I like it!" Naše nízké tréninkové stojany se místy trochu topily v borůvčí... Vojta a Denisa se začínají rozběhávat po příušnicích.
[mapa všech úseků]
[časy]
[2Drerun]

4 – longshort Näsingeåsen
Trať CZE. Prohlubování celkové adaptace se zaměřením na otevřené a polootevřené oblasti na temeni hřbětů. Částečně i procvičení základní techniky formou přímého koridoru. Volné tempo vyžaduje vzhledem k podložce značné úsilí i při vysokém kilometrovém průměru. Kluci jsou na 9km trati kolem 80 minut a mají toho docela dost. Tohle není naše přirozenost...
[mapa D]
[mapa H]
[2Drerun]

5 – downhills Näsinge
Trať FRA, roznos CZE. Svahové kontroly a polootevřené plató. Volně. Včetně výběhů to nebyl až takový odpolední odpočinek...
[souhrnná mapa]

6 – hromadné starty Näsingeåsen sever
Trať a organizace CZE. Nácvik štafetových situací v místních kulisách. Kvalitní mezinárodní sparring.
[mapa všech variant]
[časy]
[GPS Loggator]

7 – vrstevnicovka Kasen
Trať FRA, roznos CZE (a sběr prvních 9 kontrol Kuba masér na GPS ovládání ;) Procvičování základních technik – cit pro reliéf a směr. Volně.
[mapa]

8 – věšák sběrák Näsingeåsen
Trať CZE. Důsledné načítání situace v doheldávce a prohlubování porozumění interpretace terénu v mapě. Volné přerušované tempo. Mapově intenzivních 6km vydalo na 80 minut.
[mapa A]
[mapa B]

9 – middle Tveteskogen
Trať a organizace CZE. Nácvik závodního prožitku pro middle za účasti význačných hostů (Lundanes, Alexandersson...). Částečně i stínování holek klukama.
[mapa D]
[2Drerun D]
[mapa H]
[2Drerun H]
[mezičasy]


DRUHÝ WOC KEMP, 5.-11. srpna

Opět na Kasenu – celkem jsme tam s RD letos strávili 24 dní. A někteří tam byli ještě navíc na kempu s klubem.
Mezinárodní dělba práce – v daném termínu tam působila většina silných týmů a pro nikoho nebyl problém sdílet s ostatními své tréninky. Celkově tak roste kvalita každé fáze a lze tak vyřešit i jinak neřešitelné situace, kdy by se – vzhledem k přísné závěrečné specializaci – jinak museli členové RT místy až roztrojit. Pro nás to bylo extrémně výhodné hlavně v případě sprintů, které je náročné v tréninku pořádat na potřebné úrovni a tak bylo skvělé mít možnost využít probíhajícího britského sprintového kempu nebo dánských smíšených štafet. Na druhou stranu třeba i domácí Švédi přijeli na náš štafetový trénink radši než by pořádali vlastní fázi jen pro několik lidí.
[WOC kemp 2 – tréninkový program]
Provázelo nás poměrně chladné počasí s deštěm, což byla zejména pro účastníky vyhřátého AMS docela velká skoková změna.
Většina balancovala mezi touhou pořádně ještě natrénovat a sebezáchovným pudem, který nabíral na intenzitě s blížícím se MS.

1 - Sprint Lysekil
Trať SWE, organizace NOR. Vojta zjistil až na místě, že už tu trať jednou běžel (stejnou použili Švédi na své nominačky) – zkusil si jiné postupy.

2 – control picking Strömstad
Trať CZE. Další možnost proniknout ve volném tempu do filozofie místních terénů. Takový model na úvod závěrečné přípravy.
[mapa ]

3 – middle Strömstad Tjärndalen
Trať FRA, organizace FRA+CZE. Další variace na middlovou trať ve zřejmě nejrelevantnějším dostupném prostoru.
[mapa D]
[mezičasy D]
[mapa H ]
[mezičasy H]
[GPS Loggator]

4 – sprintové štafety Grebbestad
Trať a organizace DEN. Tréninkový závod smíšených párů za účasti dvojic SWE, NOR, DEN, GBR, FRA, UKR...Bylo to fajn, jen trochu delší než se avizovalo. Za nás běželi Vojta s Denčou. A Vojta vystrčil růžky.
[mapa obou kol]
[rozbor postupů 1 ]
[rozbor postupů 2]
[mezičasy 1. a 2. úsek]
[mezičasy 3. a 4. úsek]

5 – tréninkový závod long Tveteskogen
Trať a organizace NOR. Možnost zaběhnout si trať (nebo v našem případě spíše jen část tratě), kterou skoro domácí Noři připravovali jako co nejvíc relevantní tomu, co čekali při MS.
[mapa ]
[mezičasy]

6 – sprint Tistedalen
Trať a organizace GBR. Tréninkový sprintík zaměřený na volby postupu ve skandinávském městě.
[mapa ]

7 – middlové úseky Tanumshede
Trať CZE. Simulace relevantních úseků tratě na mapě, která není sice mezi oficiálními, ale je k prostoru MS nejblíž a i morfologicky se zřejmě celkem podobá. Někdo volně, někdo intenzivně. Tenhle náš trénink si s chutí dal i Thierry, který právě dorazil na kemp za Francouzema a z auta mu trčela vlastní matrace...
[mapa ]

8 – tréninkový sprint Halden
Trať a organizace GBR. Další z několika kvalitních britských sprintových tréninků využili Vojta, Denča, Jana a Dým.
[mapa ]

9 – longshort Tveteskogen
Trať CZE. Volitelný volný "výplňový" trénink připravený v desítce i patnáctce. Zpestřením v závěru pár svahových kontrol v oblastech bez detailů – jev, který Skandinávci považují za hodně obtížný a proto ho často staví.
[mapa ]

10 – long Praestebakke
Trať FRA, organizace FRA+CZE. Tréninkový long na mapě z loňského SP, která se vyznačuje podobnou morfologií, jaká se dá očekávat při MS. Ostatně – je to nedaleko.
[mapa D]
[mapa H]

11 – hromadný start Näsingeåsen
Trať a organizace NOR. Účast kromě NOR i SWE a CZE. Běžel se celý štafetový úsek a ačkoliv byly tratě v první půlce hodně farstované, hlavně kluci si ověřili, že by to mohlo jít – Šéďa s Vojtou doběhli v čelní skupině s Lundanesem, Daehlim a spol. (Bet rozbil v úvodu busolu.) Zpočátku bylo prý tempo vražedné, ale postupně se adaptovali a v prostřední části to dokonce Šéďa chvíli táhnul.
[mapa H]

12 – štafetové úseky Munkedal
Trať a organizace CZE. Účast CZE, FRA a pár jedinců SWE. Snaha o simulaci štafetových situací v co nejrelevantnějším terénu vzhledem k předpokládané oblasti využité při MS pro štafety. K postupující únavě se přidala zima (5°C) a déšť – poslední úsek někteří vynechali.
[mapa ]
[GPS tracking D]
[GPS tracking H]

13 – sprint Halden
Trať CZE. Volný odpolední sprintový trénink pro vyklepání nohou a podržení sprintového myšlení.
[mapa ]

14 – startovní úseky Kasen
Trať CZE. Závěrečný trénink před odjezdem na letiště. Vzhledem k blížícímu se MS už je pojetí hodně individuální, od plného výkonu přes regenerační poklus po úplné vynechání.
[mapa ]  

/RN

 
tisk
  narozky dnes slaví
 Jana Knapová   
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Kdy zakopneme o anaerobní práh?
Anaerobní práh (ANP) je úroveň zatížení organismu, kdy tělo přestává být schopné plynule odbourávat splodiny anaerobního spalování (např. kyselina mléčná). Začíná se hromadit laktát, svaly tuhnou, zhoršuje se koordinace. Výkon začne po krátké době klesat. Důležitá veličina v souvislosti s efektivním řízením fyzického tréninku.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN