CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Zpátky do maskáčů!
 
30.11.2016 | zobrazení 1359
Armádní středisko vrcholového sportu přijme od Nového roku pod svá křídla hned čtveřici našich reprezentantů. Dvě "nová" místa tak vzniknou i ve VSC.

Včerejší jednání na "velitelství" Dukly na Julisce potvrdilo, že na výplatní pásce Dukly by se od 1.1.2017 měli objevit Jan Šedivý, Denisa Kosová, Jan Petržela a Miloš Nykodým.

Český orientační běh měl své skupinové zastoupení na Dukle Liberec v rámci ASO "různé" v letech 1995-2003. Jednalo se o skupinu cca 5 mužských závodníků, ve které byli zastoupeni vojáci ZVS, civilní zaměstnanci i vojáci z povolání. V té době se etablovali borci jako Tomáš Prokeš, Rudolf Ropek, Michal Jedlička nebo Michal Horáček.

Tato skupina se pravidelně účastnila zpravidla velmi kvalitně obsazených armádních MS v OB - CISM. Tam jsme dokázali za osm let vybojovat čtyři individuální medaile (přičemž na každém CISMu byl vždy jen jeden závod jednotlivců):
1995 – 3. Tomáš Prokeš
1997 – 1. Rudolf Ropek
1999 – 2. Michal Jedlička
2000 – 3. Michal Jedlička
K tomu je možné připočíst i řadu dalších medailí ze soutěže týmů a štafet.

Spojení Dukly a české reprezentace se tak zpětně dá hodnotit jako oboustranně úspěšný projekt.

K vyřazení orientačního běhu z ASC Dukla došlo v roce 2003 v rámci tehdejší změny náhledu na priority státní podpory sportu touto formou.

Aktuální znovuzařazení několika našich reprezentantů v OB by mohlo výrazně pomoci k vytvoření poloprofesionálních podmínek vedoucích ke kýženému útoku na pódiová umístění.

Předpoklad spolupráce je víceletý.
Vybraní závodníci budou i nadále reprezentovat své mateřské kluby.

Na uvolněná místa ve VSC po Denise Kosové a Janu Petrželovi by podle dnešní dohody s ČAUS měli od dubna nastoupit dva mladí závodníci s šancí reprezentovat na AMS 2018 ve Finsku - ročník 1993 a mladší. (Celkově bychom tak ve VSC měli mít nadále 4 závodníky v tzv. akademickém výběru, plus Vojtu Krále jako individuálně podporovaného špičkového sportovce, zaměstnaného na částečný úvazek.)

Póóózor! Pohov! Rozchod.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
následující akce
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Zaměřit se na vrchol
Častá chyba je zaměřit se s příchodem jara na ladění od závodu k závodu. Často se pak stává, že přijdou nominačky a ty nemáš co nabídnout. Jaro je pro reprezentanta obdobím speciální přípravy a rozvoje specifické kapacity, ne obdobím heroických vítězství na domácích závodech. Chce to ale sebedůvěru a chladnou hlavu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN