Nominační kritéria pro WOC2005 Japonsko:

 

CZE vysílá výpravu o velikosti 4H + 4D.

 

Nominační závody:

 

Kritéria:

  1. Přímou nominaci na WOC2005 si vybíhají vítězové nominačního závodu middle a nominačního závodu long, a absolutně nejlepší závodník v součtu časů obou nominačních závodů (pro potřeby součtu se čas middle násobí dvěma).
  2. Pokud bude vítěz obou nominačních závodů stejný, bude přímo nominován další nejlepší závodník v součtu časů obou nominačních závodů (pro potřeby součtu se čas middle násobí dvěma).
  3. Další místa do počtu 4+4 budou obsazena na návrh trenérů RD. (Zejména na základě výsledků nominačních závodů a s přihlédnutím k optimálníu složení týmu pro štafetu.)

 

(Vzhledem k omezenému počtu míst ve výpravě budeme testovat a zohledňovat hlavně výkonnost na tratích middle a long, které tvoří větší část programu WOC. Sprint se v Japonsku navíc běží v lese, takže odlišnost je malá.)

 

 

Nominační kritéria pro WG2005 Německo 14.-17.7.:

 

CZE si vyběhla právo postavit na start 2 H a 3 D.

 

MUŽI:

  1. Budou-li Michal Jedlička a Michal Horáček mezi nominovanými na WOC, mají právo startu na WG.
  2. Pokud nebude některé místo v mužích obsazeno podle 1), obsadí jej automaticky další na WOC nominovaný závodník v pořadí nominačního závodu middle 11.6.2005 v Maďarsku.
  3. Pokud bude po aplikaci bodů 1) a 2) jedno místo mezi muži stále volné, bude obsazeno na návrh trenéra reprezentace, přednostně ze závodníků nominovaných na WOC.

 

ŽENY:

  1. Bude-li Dana Brožková mezi nominovanými na WOC, má právo startu na WG.
  2. Další místo [v případě nepoužití bodu 1) další 2 místa] obsadí automaticky další na WOC nominovaná závodnice v pořadí nominačního závodu middle 11.6.2005 v Maďarsku.
  3. Třetí místo bude obsazeno na návrh trenéra reprezentace přednostně ze závodnic nominovaných na WOC.

 

 

/18.2.2005

Novotný, Novák, Kaplan